تبلیغات
DIFFERENT - بیوگرافی كامل Amy Lynn Lee

بیوگرافی كامل Amy Lynn Lee

دوشنبه 3 خرداد 1389 14:36

نویسنده : amin amin
ارسال شده در: موسیقی ،
امی لین لی متولد 13 دسامبر 1981میباشد وی در ریورساید کالیفرنیا به دنیا امده است او خواننده/نوازنده پیانو و اهنگسازی امریکایی است او جایزه بهترین خواننده راک را از جشنواره گرمی دریافت کرده است او گفته که بر کار موسیقیایی او موسیقی کلاسیک بسیار اثر گذار بوده است به خصوص کارهای موتزارت که ان را بسیار دوست میدارد.


از افرادی که بر کار او تاثیر گذاشته اند میتوان به:bjork/tori amos/danny elfman/plumbاشاره کرد.
امی در خانواده ای هنرمند بزرگ شد پدر وی جان لی از خوانندگان معروف امریکایی (از البوم های وی میتوان به البوم راک ان رول وی اشاره کرد)و همچنین مادر وی سارا کارگیل هست.او دارای یک برادر به نام رابی و دو خواهر به نامهای کری و لوری هست.امی خواهر سومی نیز داشته است که در سال 1987 فوت کرد و امی برای او اهنگ helloدر البوم فالن و اهنگ Like youدر البوم the open doorرا خوانده است.
از قسمت های زیبای شعر like youمیتوان به این قسمت اشاره کرد:
I long to be like you, sis
ارزومندم که مانند تو باشم
Lie cold in the ground like you did,
و همانند تو در زمین بخوابم و دفن شوم
و مانند این قسمت در اشعار وی بسیار امده است.
امی لی اموزش نواختن پیانو را تنها در نه سال فراگرفت.خانواده وی به جاهی بسیاری نقل مکان میکردند از جمله فلوریدا و ایلینوئیس ولی سرانجام انها در لیتل راک در ارکانزاس ماندگار شدند و انجا همان جایی بود که گروه اوانسنس شکل گرفت.
مدرک تحصیلی وی از پولاسکی اکادمی در همان شهر است و پس از ان وی در سال 2000 به middle Tennessee universityبرای ادامه تحصیل رفت.
امی لی و پیدایش اوانسنس
امی و بن مودی از دوران دبیرستان با یکدیگر اشنا بودند و زمانی همدیگر را دیدند که امی در یک اردو مشغول نواختن اهنگی به اسم I do anything for love(but I won't to do)از گروه meat loafبود که بن از نواختن بسیار زیبای پیانوی وی خوشش امد به طوری که وی بعدها گفت که ان لحظه گویی در بهشت بودم.
و بالاخره با همکاری ان دو در سال 1998 evanescence epمنتشر شد و این اولین کار رسمی امی لی در دنیای موسیقی بود و پس از ان انها با هم در سال 1999 sound asleep epرا منتشر کردند.
در همان سال اهنگی با نامyou که نوشته امی لی بود از رادیو پخش شد و امی در برنامه ای از مردم خواست به علت خصوصی بودن اهنگ از نوشتن اشعار و پخش ان جلوگیری کنند و پس از ان این شعر در تمام سایت های شعر پاک شد.
پس از sound asleep ep از اوانسنس البوم origin و بعد از ان البوم fallenدر سال 2003 منتشر شد که باعث شد که این گروه بیشاز پیش معروف شود و معروفیت اوانسنس باعث شد که روز به روز امی و بن هم محبوبتر شوند.
از البوم فالن اهنگهای my immortal/whisper/imaginaryقبلا در البوم یا ep های گذشته به صورت دمو یا band versionاجرا شده بود و اجرای band version ان نیز قبل از انتشار رسمی البوم در سایت ها برای دانلود منتشر شده بود.
در همان سال و اکتبر 2003 بن مودی گیتاریست این گروه از ان جدا شد و بعدها امی لی در این رابطه گفت که ما بسیار شانس اوردیم که با رفتن بن چیزی تغییر نکرد.
او همچنین در مورد اوانسنس میگوید که این گروه فقط مربوط به من یا بن نیست بلکه همه ما در کنار هم میتوانیم اوانسنس باشیم.
پس از ان امی لی گیتاریستی به نام تری بالسامو را جایگزین بن مودی نمود.
در اول دسامبر سال 2005 مدیر برنامه های گروه اوانسنس دنیس رایدر بر خلاف قرار داد عمل کرد و امی لی بر علیه او شکایت کرد واز مواردی که در شکوائیه امی لی امده بود میتوان به سو قصد نسبت به امی لی/خرج کردن کارت اعتباری امی لی و ...اشاره کرد.
The open door
امی لی پس از رفتن بن مودی و موضوع شکایت علیه دنیس رایدر مشغول کار بر روی اهنگسازی قسمت دوم فیلم نارنیا گشت و برای ان اهنگی با نام good enough را ساخت که مسئولین این فیلم اهنگ را به دلیل فضای سیاه ان رد کردند و امی لی در رابطه با ان گفت که سیاهی شعر این اهنگ نسبت به بقیه کارهای البوم جدید هیچ است.
پس از ان البوم the open door در سال 2006 منتشر شد که البومی بسیار زیبا بود اهنگ good enough ترک اخر این البوم میباشد.امی لی در این البوم اهنگی با نام call me when your soberرا برای نامزد قبلی خود یعنی شاون مورگان خوانده بود.
استایل
امی لی در make up خود از ارایش گوتیک استفاده میکند و گفته میشود که طراحی های لباس وی به سبک ویکتوریا است البته انجور که شنیده میشود امی لی به دو سبک malice in wonderlands dressو the princess corpse dressلباس های خود را طراحی میکند و حتی بعضی از شرکت های تولید لباس از وی خواستند که خط تولیدی به نام وی باز کنند ولی امی لی با این موضوع مخالفت کرد.
وی همچنین برنده ی بهترین اجرای راک به خاطر اهنگ going under در جشنواره گرمی 2004 شد.
پس از فردی از وی با h.naoto زاپنی قراردادی برای طراحی لباس خود امضا کرد.
امی لی از جمله کسانی است که هیچ وقت در مقابل دوربین عکاسان عکسهای ...نگرفته و هیچ وقت از جاذبه های جنسی برای کارهای خو استفاده نکرده و وی همچنین به شدت با این موضوع نیز به مخالفت پرداخته است به طوری که اهنگ every boody's fool را برای کسانی که به چنین اعمالی دست میزنند خوانده است.
وی در رابطه با این اهنگ میگوید که خواهر وی نیز قصد داشته مانند افرادی چون کریستینا اگوئیلرا/بریتنی اسپیرز شود و بارها سعی کرد ولی موفق نشد و امی از این کار وی به شدت عصبانی شد تا جایی که این اهنگ را ساخت.
در سال 2006 مجله بلندر جایزه زیباترین زن خواننده راک را به امی لی تقدیم کرد که این جایزه قبلا به جوان جت خواننده کانتری تعلق داشت و امی توانست که در رقابت با او در این جایزه او را شکست دهد.
در سال 2000 امی در کارهای دیوید هاگز که بعدها از اوانسنس جدا شد با وی همکاری کرد و اهنگهای breath و fall into you از جمله این اهنگها هستند.
وی همچنین با گروه سیتر اهنگی به نام broken را اجرا کرد(در ان زمان شاون مورگان نامزد وی خواننده این گروه بوده است)این اهنگ بعدها قسمتی از اهنگ فیلم punisherنیز شد.
در سال 2006 امی لی در برنامه ای در شبکه cartoon network برای برادرش رابی اهنگی اجرا کرد(با گیتار)و در همان سال در یادبود جانی کش فقید به همراه تعدادی از خوانندگان در کلیپ God gonna cut you downشرکت کرد.
Amy lee discogheraphy in evanescence:
Evanescence ep-1998
Sound asleep ep-1999
Origin-2000
Mystry ep -2003
Fallen-2003
Anywhere but home-2004
The open door-2006
امی لی در سال 2006 در حین اجرای برنامه ای به نام live@much اعلام کرد که با جوش تراپیست گروه نامزد کرد و در می 2007 با وی ازدواج کرد گفته میشود وی اهنگهای good enough و bring me to life را برای وی اجرا کرده است.
از کارهای دیگر امی لی میتوان به اجرای زنده اهنگ freak on leashبه همراه گروه کورن اشاره کرد.
وی در کنار البوم the open door اهنگی با نام the last song I'm waisting on youرا برای بن مودی اجرا کرده که اهنگ بسیار زیبایی است.
امی لی به دو سبک soprano و alto میخواند.
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: English Music ،
آخرین ویرایش: - -