تبلیغات
DIFFERENT - بیوگرافی جیمز بلانت

بیوگرافی جیمز بلانت

دوشنبه 3 خرداد 1389 14:30

نویسنده : amin amin
ارسال شده در: موسیقی ،جیمز بلانت (James Hillier Blunt) متولد ۲۲ فوریه ۱۹۷۴ آهنگساز و ترانه‌سرای انگلیسی است که آهنگ «You're Beautiful» او در سال ۲۰۰۵ باعث به شهرت رسیدن او شد.جیمز بلانت در یک بیمارستان ارتشی در استان Hampshire انگلستان بدنیا آمد. پدرش کلنل ارتش بوده که به تازگی ارتش را ترک کرده است. در سن هفت سالگی به مدرسه شبانه روزی فرستاده شد و در شانزده سالگی موفق به کسب جواز خلبانی هواپیما شد. برای مدتی به دانشگاه بریستول رفت و بخاطر پافشاری پدرش به ارتش پیوست.
بلانت می گوید:" ارتش هزینه تحصیل مرا پرداخت پس من چهار سال خدمت به آن بدهکار بودم. ولی همیشه تصمیم داشتم که موسیقی کار کنم. من نواختن ویلن را از پنج سالگی و نواختن پیانو را از هفت سالگی شروع کردم. چهارده ساله بودم که به نواختن گیتار الکتریکی پرداختم و همیشه مطمئن بودم که چه راهی را از آن به بعد ادامه خواهم داد. می دانستم که بعد از پایان خدمت چیزی که علاقه دارم دنبال خواهم کرد."
بلانت در سال 2002 ارتش را ترک کرد و هنر موسیقی را بطور حرفه ای پیشه کرد. دیری نپایید که با چند نمونه از آهنگ های خود موفق شد تا قراردادی هم برای مدیریت و هم برای انتشار آهنگ های خود به امضاء برساند. بلانت می گوید:" آن موقع بود که با Linda Perry (تهیه کننده و اهنگساز که تا به حال با Pink و Christina Aguilera کارکرده) آشنا شدم. کمپانی ای که آهنگ های مرا منتشر می کرد چند تا از آنها را برای او فرستاده بود و آن باعث شد که من با کمپانی موسیقی خودش (Custard Records) قرار داد امضاء کنم."
آلبوم Back to Bedlam از تجربه Tom Rothrock نیز برخوردار است که تا به حال با Beck و Elliot Smith نیز کار کرده است.
آلبوم Back to Bedlam در سبک پاپ راک تهیه شده است. آلبومی است با تمپوی متوسط ، با حسی دل گرم کننده و موسیقی دلنشین. در قلب آهنگ ها، ترانه های بلانت با صدای جذاب او قرار دارند. گام صدای بلانت زیر، ظریف و اصیل است. از این رو در آهنگ های آرام و کم پرداخته شده یا همراه با سازهای آکوستیک، صدای بلانت بیشتر جلوه می کند.
<!-- end_story -->ترانه های بلانت به مراتب از ترانه های دیگر آلبوم های موجود این سبک در بازار پخته ترهستند. یکی از گیراترین ترانه های آلبوم "بدون شجاعت"No Bravery است که بلانت هنگامی که در کوزوو( Kosovo )مشغول خدمت در ارتش برای برقراری صلح در پیریشتینا( Pristina در پی یکی از خونین ترین جنگ های داخلی آن دهه) بوده آن را نوشته است. او گیتارش را محکم به کنار تانکش بسته بود و در لحظه های آرام تر شب به آهنگسازی و ترانه سرایی مشغول می شد.بلانت : " No Bravery تنها ترانه کاملی است که من در کوزوو نوشتم. من آن را در حالی که چکمه به پا روی کیسه خوابم دراز کشیده بودم، نوشتم. چون باید با چکمه هایمان می خوابیدیم، هر لحظه ممکن بود اتفاقی بیافتد." آکوردهای غمگین پیانو که ترانه را همراهی می کنند حس مضطرب و نگران ترانه را دو چندان می کنند.
خدا حافظ معشوق من Goodbye My Lover ترانه عاشقانه تند و تلخی است که باز هم با پیانو همراه است و این بار شیوه خواندن بلانت است که شنونده را به باور کردن ترانه وا می دارد. ملودی و ترانه به قدری با هم در آمیخته اند که بلانت به راحتی می توانست آن را بدون همراهی هیچ سازی بخواند. بلانت این ترانه را هنگامی که در سال 2003 به کالیفرنیا برای ضبط آلبومش رفته بود در خانه دوست بازی گرش روی پیانوی قدیمی در گوشه راهروی خانه نوشت.
از آهنگ های شاد به یاد ماندنی آلبوم می توان ازمردان خردمند Wisemen نام برد. موسیقی این آهنگ حس شادی دارد و همراهی پیانوی الکتریکی به حالت نشااط بخش آهنگ می افزاید. ولی در اصل هارمونی های بلانت در قسمت همسرایی آهنگ است که به آن روح می بخشد.

تو زیبایی You Are Beautiful آهنگی است که بلانت را به شهرت رسانده و در ضمن آهنگ مورد علاقه التون جان نیز است. التون جان معتقد است که You Are Beatiful جانشین آهنگ Your Songخود او خواهد شد. ترانه در باره لحظه ای است که بلانت دختر زیبایی را در ایستگاه قطار می بیند و شیفته او می شود ولی او همراه مرد دیگری است و بلانت می داند که دیگر او را نخواهد دید. در مورد آلبوم جدید بلانت به نام All the Lost Souls باید بگم که آهنگ 1973 واقعا زیبا و فوق العادس.


www.rockfa.comدیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: English Music ،
آخرین ویرایش: - -